MARATONUL NORDULUI 2017

Maratonul Nordului
Rezultate MARATONUL NORDULUI 20 august 2017inapoi la competitii


Traseul LUNG, categoria MASCULIN 14-18 ANI

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
28Pal HoriaIasiHPM Pro Mountain SportsOK01:22:5702:16:37 / 00:53:4002:16:3713
7Calin OpreaSuceavaA.C.S. Vee Tire TeamOK01:32:3802:34:33 / 01:01:5502:34:3325
22Lascau AdrianDumbravitaOK01:58:5303:35:27 / 01:36:3403:35:27315
25Gabor ClaudiuPomarlaOK01:48:3003:37:17 / 01:48:4703:37:17416
30Albota EustinPalermoOK02:07:2104:00:34 / 01:53:1304:00:34519
21Scripcariu Eduard ConstantinBotosaniOK02:12:1804:05:43 / 01:53:2504:05:43622
6Gabriel RotaruDarabaniDNS-- - --

Traseul LUNG, categoria MASCULIN 19-29 ANI

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
5Roman Ionut AlexandruIasiElephant BikeOK01:16:2502:14:27 / 00:58:0202:14:2712
19Cosmin IstrateBrailaOK01:36:4502:52:03 / 01:15:1802:52:0328
17Mihai CervinschiSuceavaOK01:43:4702:59:41 / 01:15:5402:59:4139
23Budeanu Valentin-George BotosaniOK01:57:4103:32:27 / 01:34:4603:32:27413
11Sebastian GiurgiuCluj NapocaOK01:59:5203:33:46 / 01:33:5403:33:46514
31Andoni AlexandruPomarlaOK01:57:1203:53:16 / 01:56:0403:53:16618
32Cudelcu VasilePomarlaOK02:08:1404:00:35 / 01:52:2104:00:35720
15Dragoslav MarinicaCluj NapocaAbandon-- - --
18Vasile HijVolovatVee Tire TeamDNS-- - --

Traseul LUNG, categoria MASCULIN 30-39 ANI

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
26Lehaci DanielTirgu NeamtMCV Club Vejele DKOK01:20:1202:14:23 / 00:54:1102:14:2311
20Parau AndreiBotosaniOK01:48:5903:10:37 / 01:21:3803:10:37210
29Andrei BogdanSuceavaMonticondOK01:46:5703:18:43 / 01:31:4603:18:43311
4Antonoae Ionut MarianPomarlaOK01:55:0803:20:14 / 01:25:0603:20:14412
13Dorin BernatTargu MuresVeloPrieteni MuresOK01:51:2203:44:14 / 01:52:5203:44:14517
12Claudiu CampanBistritaAbandon03:36:16- - --
16Vlad IftimeBotosaniDNS-- - --

Traseul LUNG, categoria MASCULIN 40+

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
24Galatanu Adrian MihaiSuceavaAssist Biking ClubOK01:28:5402:27:28 / 00:58:3402:27:2814
10George ManastireanuDomnestiSportul pentru tineOK01:32:0402:36:07 / 01:04:0302:36:0726
27Pal EugenIasiHPM Pro Mountain SportsOK01:33:1302:43:05 / 01:09:5202:43:0537
3Bogdan AndriucRadautiC.S. Bogdan Voda 2004 RadautiOK02:17:1804:03:41 / 01:46:2304:03:41421
9Alexandru OpreaSuceavaA.C.S. Vee Tire TeamAbandon02:21:33- - --
1Cosmin Gabriel IlieIasiDNS-- - --
2Vladimir CondratovIasiAsociatia Club Sportiv "Repedea" IasiDNS-- - --
8Relu MincaIasiDNS-- - --

Traseul SCURT, categoria FEMININ OPEN

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
136Elena AvasilichioaieiBotosaniOK02:23:26-02:23:26141
174Giosu VoichitaTRusestiOK02:29:09-02:29:09246
142Maria Magdalena MardariBotosaniOK02:31:43-02:31:43349
151Marilena ContacBotosaniOK02:33:00-02:33:00450
115Sorana TulbureBotosaniOK02:39:37-02:39:37552
170Grigoroscuta OanaHiliseu HoriaOK03:27:38-03:27:38664
141Ioana AlexandroaieBotosaniOK04:08:23-04:08:23768
112Liliana CondriucSuceavaOK04:53:26-04:53:26872

Traseul SCURT, categoria MASCULIN 14-18 ANI

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
101Vlad Valentin PinteaBacauVee Tire TeamOK01:23:04-01:23:0411
107Iulian PrigoreanuDeleniOK01:47:00-01:47:00211
110Adrian OnofrasHirlauOK01:49:29-01:49:29312
145Darius TitanSibiuOK01:55:26-01:55:26418
122Rares ManastireanuDomnestiSportul pentru tineOK02:25:31-02:25:31543
140Alexandru LupuBotosaniOK02:30:12-02:30:12647
166Bizuc AlexandruPomarlaOK02:36:46-02:36:46751
126Dragos CondreaDorohoiOK02:59:42-02:59:42858
147Vlad LefterHudestiOK03:07:30-03:07:30960
148Teodor LefterHudestiOK03:07:31-03:07:311061
155Ichim DavidBucurestiOK03:24:49-03:24:491163
117Matei AtodireseibotosaniOK03:39:01-03:39:011266
162Cosmin RacuDorohoiOK04:33:31-04:33:311369
161Mirauta AlexandruDorohoiOK04:33:33-04:33:331470
149Andrei CernatBucurestiAbandon-- - --

Traseul SCURT, categoria MASCULIN 19-29 ANI

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
158Ostafe Leonard-Emanuel DorohoiOK01:35:17-01:35:1715
176Magureanu AlexandruIAsiPiciu TeamOK01:39:05-01:39:0527
144Alin JitareanuDorohoiOK02:00:41-02:00:41320
134Ionut Lucian DanilaDorohoiOK02:05:26-02:05:26423
103Dragos MihaiDorohoiOK02:07:24-02:07:24526
150Gradinariu LucianBroscautiOK02:18:37-02:18:37637
138George Petru ButnariuDorohoiOK02:22:19-02:22:19739
104Alexandru AsofronieiBotosaniDNS-- - --

Traseul SCURT, categoria MASCULIN 30-39 ANI

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
168Apopei IonutIasiHPM Pro Mountain SportsOK01:28:36-01:28:3612
121Ovidiu UrsacheIasiPPBOK01:33:19-01:33:1923
165Balan DanBucurestiOK01:33:27-01:33:2734
119Vladut Dumitru GiriganSuceavaNPSPOK01:39:03-01:39:0346
153Tarzioru Gheorghita IoanBotosaniOK01:39:59-01:39:5958
163Spoiala CristianSuceavaAssist Biking ClubOK01:44:23-01:44:23610
124Andrei Marius DragoiuSuceavaBeard AccidentalOK01:50:44-01:50:44713
120Ionut BalanSuceavaOK01:53:27-01:53:27815
131George BrasoveanuIasiGiant Team RomaniaOK01:54:11-01:54:11916
114Gheorghe DupaDorohoiOK01:58:48-01:58:481019
154purice tudorOK02:02:20-02:03:551122
178Silisteanu FlorinBotosaniOK02:06:17-02:06:171224
118Ionut DaniliucBotosaniOK02:06:36-02:06:361325
133Corneliu BulibenchiBotosaniOK02:08:34-02:08:341427
173Radu Iacob StrugaruDarabaniOK02:10:34-02:10:341530
109Agachi FlorinBotosaniOK02:11:51-02:11:511631
123Andrei Mircea Palana TincaBotosaniClub Sportiv Airsoft Bad Brothers BotosaniOK02:12:01-02:12:011732
130Razvan ChelarasuBotosaniOK02:12:16-02:12:161833
177Buliga TiberiuBotosaniOK02:14:09-02:14:091935
167Honceru StefanDarabaniOK02:17:04-02:17:042036
179Nicolau Dimitrie VladBotosaniOK02:21:49-02:21:492138
108Stefan FlorinBotosaniOK02:22:21-02:22:212240
159Georonceanu LucianDarabaniOK02:25:17-02:25:172342
102Ciprian LeancaDorohoiOK02:26:01-02:26:012444
132Gabriel SirbuBotosaniClub Sportiv Airsoft Bad Brothers BotosaniOK02:26:38-02:26:382545
111Adrian Constantin HopuleleSuceavaOK02:41:28-02:41:282653
116Ionut Andrei GurzuBotosaniOK02:41:33-02:41:332754
127Bogdan TurcanuSuceavaOK02:54:36-02:54:362855
156Liteanu Florin CornelOK02:54:37-02:54:372956
164Molocea PaulBotosaniOK03:36:27-03:36:273065
113Bogdan BolohanSuceavaOK04:53:29-04:53:293173
105Alexandru VacaruIasiDNS-- - --
171Tabarcea OvidiuBotosaniAbandon-- - --

Traseul SCURT, categoria MASCULIN 40+

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
137Mihai CondreaSuceavaOK01:42:47-01:42:4719
175Giosu ConstantinTrusestiOK01:53:12-01:53:12214
157Raus Radu-Adrian BotosaniOK01:54:39-01:54:39317
169Saia IgnazioCaltanisetaOPEN MTBOK02:02:59-02:02:59421
146Claudiu MacsimSuceavaSuceava PedaleazaOK02:08:50-02:08:50528
152Liviu Constantin ContacBotosaniOK02:09:47-02:09:47629
143Lucian SauciucDorohoiOK02:12:53-02:12:53734
139Gavril MarinOK02:31:15-02:31:15848
135Corneliu AvasilichioaieiBotosaniCiclism BotosaniOK02:58:30-02:58:30957
128Dan MunteanuBotosaniOK03:00:07-03:00:071059
172Lefter FanicaHudestiOK03:07:34-03:07:341162
125Ovidiu CernatBucurestiOK03:40:53-03:40:531267
160Mirauta SorinDorohoiOK04:33:37-04:33:371371
106Cristian TincuIasiDNS-- - --
129Danalache FlorinBotosaniDNS-- - --