fbpx

Dorna XC 2016
Rezultate Dorna XCO 2 Iulie 2016inapoi la competitii


Traseul XCO 2016 - Feminin OPEN + Masters +40, categoria Feminin OPEN

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
Ch.3
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
66Trif Linda Baia SprieGarage RacingOK00:17:2400:37:08 / 00:19:4400:57:16 / 00:20:0800:57:1614
63Lupuj Noemi Targu MuresBikeXpert Racing TeamOK00:18:4700:39:25 / 00:20:3801:00:18 / 00:20:5301:00:1825
52Rimniceanu Roxana IasiHPM Cycling TeamOK00:21:1200:43:48 / 00:22:3601:06:48 / 00:23:0001:06:4838
88Iancu Lavinia TulceaOK00:24:4800:52:09 / 00:27:2101:18:47 / 00:26:3801:18:4749
78Larisa Chinces SibiuScott Geiger TeamDNF--- - --
80Diana Tanasa IasiPiciu TeamDNF00:36:11-- - --
90Adela Cremene BrasovDNF--- - --

Traseul XCO 2016 - Feminin OPEN + Masters +40, categoria Masters +40

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
Ch.3
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
61Vasiliu Alexandru IasiHPM Cycling TeamOK00:15:2600:32:04 / 00:16:3800:49:13 / 00:17:0900:49:1311
83Pop Horatiu BistritaDatacorOK00:16:2900:34:32 / 00:18:0300:53:13 / 00:18:4100:53:1322
98Galatanu Adrian Mihai SuceavaVee TireOK00:17:1000:36:19 / 00:19:0900:55:57 / 00:19:3800:55:5733
72Stefaroi Octavian BotosaniOK00:21:0100:41:47 / 00:20:4601:02:47 / 00:21:0001:02:4746
100Zbranca Laurentiu IasiBike Mania IasiOK00:19:2500:42:32 / 00:23:0701:05:20 / 00:22:4801:05:2057
55Aprica Tiberiu IasiIasiBikeDNF00:28:1200:58:08 / 00:29:56- - --
64Chiriac Vasile DolhascaBike DolhascaDNF00:25:3400:53:02 / 00:27:28- - --
77Born Walter (HC) BistritaAll Mountain BistritaDNF--- - --
99Iulie Cosmin Gabriel IasiBike Mania IasiDNF00:20:4300:49:19 / 00:28:36- - --

Traseul Dorna XCO 2016 - Amatori 18-29 ani, categoria 18-29 ani

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
Ch.3
Total/Lap
Ch.4
Total/Lap
Ch.5
Total/Lap
Ch.6
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
84Roman Ionut Alexandru IasiPiciu TeamOK00:13:1700:27:09 / 00:13:5200:41:22 / 00:14:1300:56:01 / 00:14:39--00:56:0111
82Comisan Ciprian TulceaBikeXpert Racing TeamOK00:13:5600:28:41 / 00:14:4500:43:50 / 00:15:0900:58:46 / 00:14:56--00:58:4622
93Calancea Andrei Ciprian SuceavaVee Tire TeamOK00:13:5800:28:38 / 00:14:4000:43:48 / 00:15:1000:58:51 / 00:15:03--00:58:5133
56Marin Sebastian Laurentiu IasiHPM Cycling TeamOK00:15:1100:31:06 / 00:15:5500:47:16 / 00:16:1001:03:38 / 00:16:22--01:03:3844
57Eugeniu Traistaru ZalauInstinct TeamOK00:15:1000:30:45 / 00:15:3500:48:38 / 00:17:5301:06:49 / 00:18:11--01:06:4955
68Damian Calin ZalauInstinct TeamOK00:15:4100:32:57 / 00:17:1600:50:24 / 00:17:2701:08:20 / 00:17:56--01:08:2066
85Burian Andrei BistritaOK00:17:5700:35:39 / 00:17:4200:54:48 / 00:19:0901:14:08 / 00:19:20--01:14:0877
81Mihai Cervinschi SuceavaSport@Adventure SuceavaOK00:18:5400:37:11 / 00:18:1700:57:39 / 00:20:2801:17:55 / 00:20:16--01:17:5588
58Enache Bogdan IasiIasiBikeOK00:18:5900:39:56 / 00:20:5701:02:07 / 00:22:1101:26:34 / 00:24:27--01:26:3499
60Cotrus Adrian IasiHPM Cycling TeamDNF00:22:2300:42:57 / 00:20:3401:08:13 / 00:25:16--- - --
70Giza Ciprian Fratautii NoiDNF------ - --
73Popa Adrian Sibiu1KTM Racing TeamDNF------ - --
86Ionut Valeanu IasiPiciu TeamDNF00:18:3500:38:38 / 00:20:0300:59:54 / 00:21:16--- - --
89Marius Tapoi BrasovDNF00:24:1900:54:01 / 00:29:4201:21:07 / 00:27:06--- - --
92Ovidiu Mihai Bulugheana Saru DorneiDescalificat00:19:1500:41:33 / 00:22:1801:04:17 / 00:22:44--- - --
96Botusan Alexandru SuceavaACS Vee Tire TeamDNF------ - --
97David Andrei SuceavaACS Vee Tire TeamDNF00:29:0700:55:44 / 00:26:3701:20:32 / 00:24:48--- - --

Traseul Dorna XCO-2016 - ELITE, categoria ELITE

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
Ch.3
Total/Lap
Ch.4
Total/Lap
Ch.5
Total/Lap
Ch.6
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
8 Arpad Kelemen NoMad Merida CST OK00:13:0500:27:02 / 00:13:5700:41:10 / 00:14:0800:55:46 / 00:14:3601:10:42 / 00:14:5601:26:05 / 00:15:2301:26:0511
2Madaras Attila Targu MuresDinamo BikeXpert Racing TeamOK00:13:1400:27:21 / 00:14:0700:41:54 / 00:14:3300:57:12 / 00:15:1801:12:21 / 00:15:0901:28:03 / 00:15:4201:28:0322
5Stancu Alexandru BucurestiDinamo BikeXpert Racing TeamOK00:13:2300:27:55 / 00:14:3200:44:27 / 00:16:3201:01:01 / 00:16:3401:16:40 / 00:15:3901:33:25 / 00:16:4501:33:2533
6Coliba Cosmin GalatiBike Mania IasiOK00:14:1100:30:01 / 00:15:5000:46:02 / 00:16:0101:01:34 / 00:15:3201:18:09 / 00:16:3501:36:06 / 00:17:5701:36:0644
7Anton Mihai BacauBike-Mania SqueezyOK00:15:1700:32:07 / 00:16:5000:48:57 / 00:16:5001:06:13 / 00:17:1601:24:12 / 00:17:5901:41:12 / 00:17:0001:41:1255
1Vlad Sabau Cluj-NapocaImprezzio Cannondale RacingOK00:15:0600:30:44 / 00:15:3800:47:13 / 00:16:2901:04:11 / 00:16:5801:23:02 / 00:18:5101:42:28 / 00:19:2601:42:2866
3Malnasi József Attila BeghiaBikeXpert Racing TeamDNF------ - --
4Duca Bogdan BacauScott Geiger TeamDNF------ - --

Traseul Dorna XCO-2016 - Amatori 30-39 ani, categoria 30-39 ani

Nr.NumeLocalitateClubStatusCh.1
Total/Lap
Ch.2
Total/Lap
Ch.3
Total/Lap
Ch.4
Total/Lap
TimpPozitieClasament Gen.
67Mocanu Eugen IasiHPM Cycling TeamOK00:14:5100:31:28 / 00:16:3700:48:56 / 00:17:2801:06:22 / 00:17:2601:06:2211
79Crefelean Ionut Campulung MoldovenescHai in BucovinaOK00:15:5600:32:49 / 00:16:5300:49:56 / 00:17:0701:07:44 / 00:17:4801:07:4422
94David Mihai SuceavaVee Tire TeamOK00:16:0800:32:54 / 00:16:4600:49:57 / 00:17:0301:07:48 / 00:17:5101:07:4833
51Toncu Ionut IasiHPM Cycling TeamOK00:16:0000:33:16 / 00:17:1600:50:51 / 00:17:3501:08:28 / 00:17:3701:08:2844
65Trif Cristian Baia SprieOK00:16:2700:34:57 / 00:18:3000:52:35 / 00:17:3801:10:35 / 00:18:0001:10:3555
95Tofan Andrei SuceavaVee Tire TeamOK00:16:4400:34:48 / 00:18:0400:53:09 / 00:18:2101:11:45 / 00:18:3601:11:4566
74Sandu Mugurel IasiHPM Cycling TeamOK00:17:0600:35:20 / 00:18:1400:53:39 / 00:18:1901:12:38 / 00:18:5901:12:3877
62Florin Machidon IasiHPM Cycling TeamOK00:18:3700:37:42 / 00:19:0500:57:50 / 00:20:0801:18:40 / 00:20:5001:18:4088
59Pop Bogdan IasiIasiBikeOK00:18:3300:39:34 / 00:21:0100:59:45 / 00:20:1101:19:06 / 00:19:2101:19:0699
87Micu Lucian Ionel TulceaOK00:18:5200:38:24 / 00:19:3200:59:11 / 00:20:4701:21:03 / 00:21:5201:21:031010
102Griga Iulian Oscar Baia MareOK00:19:0600:39:53 / 00:20:4701:00:35 / 00:20:4201:21:35 / 00:21:0001:21:351111
104Miron Sebastian GuraHumoruluiOK00:20:4300:43:38 / 00:22:5501:05:59 / 00:22:2101:28:14 / 00:22:1501:28:141212
53Brinza Bogdan Vatra DorneiBikeXpert Racing TeamDNF---- - --
54Simiuc Iulian IasiIasiBikeDNF00:23:1800:49:54 / 00:26:3601:23:31 / 00:33:37- - --
69Victor Chircu IasiHPM Cycling TeamDNF---- - --
71Tanasa Madalin IasiHPM Cycling TeamDNF00:21:1200:46:35 / 00:25:2301:10:33 / 00:23:58- - --
75Mihalescul Grigore Ovidiu RadautiMTB RadautiDNF---- - --
76Petrariu Sebastian IasiHeadquarterDNF00:23:2400:47:08 / 00:23:4401:10:18 / 00:23:10- - --
91Panzar Alexandru BotosaniDNF00:24:4000:50:31 / 00:25:5101:16:11 / 00:25:40- - --
103Andrei Petru Boghean Vatra DorneiDorna Wild PackDNF00:21:4700:45:11 / 00:23:2401:08:51 / 00:23:40- - --
101Ioan Tarzioru Gheorghita BotosaniDescalificat00:23:4800:45:15 / 00:21:2701:16:35 / 00:31:20- - --