fbpx
17/03/2019

Dragomirna MTB 2019

DRAGOMIRNA MTB

MTB Dragomirna 2019, cea mai așteptată competiție de ciclism din Bucovina, ajunge la cea de-a VIII-a editie, pe 1 iunie 2019, la Dragomirna.

Editia din acest an aduce noutati iubitorilor de sport si miscare in natura. Evenimentul reprezinta cea de-a treia etapa din MTB Cupa Moldovei, si ofera un prilej bun concurentilor sa acumuleze puncte pretioase in clasament.

La fel ca in editia precedenta, vor exista 4 trasee care să corespundă tuturor categoriilor de vârstă și pregătire. 

Traseul lung solicită bicicliștii care practică ciclismul cu un nivel ridicat de dificultate. Acesta are o distanță de aproximativ 50 km și străbate drumurile forestiere din preajma Mănăstirii Dragomirna.
Traseul Scurt se adresează celor care au o mai bună pregătire în tainele pedalatului, traseul având aproximativ 35 km și străbate drumurile forestiere de prin pădurile din preajma Mănăstirii Dragomirna.
Traseul Kids este gândit special pentru distracția celor mici, având o lungime de aproximativ 4 km și o dificultate mică.
Traseul Family va avea o lungime de aproximativ 14 km și va fi pe drumuri forestiere, pietruite sau doar pământ, cu trafic inexistent. Acest traseu este special creat pentru petrecerea timpului în familie și dezvoltarea spiritului de echipă.

Distanta: 46 km; Diferenta nivel 890 m.
Distanta: 34 km; Diferenta nivel 540 m.

Revenim cu detalii

Participarea pe acest traseu nu acorda puncte in cadrul Cupei Moldovei MTB.

Revenim cu detalii

Participarea pe acest traseu nu acorda puncte in cadrul Cupei Moldovei MTB.

Clasament puncte etapa

Nr. Crt.ConcurentTimpPuncte
1ROMAN IONUT ALEXANDRU01:41:5183,56
2DUCA BOGDAN01:41:5383,53
3URECHE IOSIF01:49:5977,38
4MOCANU EUGEN01:52:5575,37
5PAL HORIA01:54:5974,01
6PAL EUGEN STEFAN01:56:5772,77
7Simion George Sabin01:57:3272,41
8CORDOSAN RADU01:57:4072,33
9MARIN SEBASTIAN02:01:5269,83
10TONCU IONUT02:01:5369,82
11TANASA MADALIN02:03:1369,07
12PLOTNIC NICOLAE02:03:2268,98
13HAJI DORIN02:03:2568,96
14BABUTAN IOAN02:06:2167,36
15FABIAN KAROLY PAL02:06:3567,23
16GALATANU ADRIAN MIHAI02:08:0966,41
17GIRIGAN VLADUT02:08:1166,39
18CATARGIU VALERIU02:12:0164,46
19ALBERT KALMAN02:12:1464,36
20ALEXANDRU TORNEA02:14:4363,17
21SIGARTAU LEMUEL02:16:1562,46
22CRACIUNESCU VASILE DORIN02:17:4061,82
23CERVINSCHI MIHAI02:18:3761,40
24GAFITA IOANA MIHAELA02:20:4560,46
25RODILA GABRIEL02:22:1659,82
26TABARA CONSTANTIN02:22:3259,71
27BURUIANA ADRIAN02:22:4259,64
28CRACIUNESCU STEFAN IONUT02:27:1457,80
29BREABAN GABRIEL02:27:2257,75
30MAXIM CIPRIAN02:29:2556,96
31RIMNICEANU ROXANA02:29:3056,93
32COCLEA FLORIN02:35:0254,89
33CHIOSEAUA CRISTIAN02:35:4154,66
34MITREA MARIAN02:37:2754,05
35BOGUS VASILE02:46:3251,10
36AONOFRIESEI ALEXANDRA02:50:3049,91
37GAFITESCU DANIEL02:56:3848,18
38DANALACHE FLORIN GHEORGHE02:56:3848,18
39BEJAN MIHAELA03:05:5845,76
40TANASE SORIN03:32:0540,13
41BURLACIOC ANATOL03:37:2439,15
42IONUT APOPEI03:37:5239,06
43RADEANU LUCIAN STEFAN01:25:2840,16
44HOGAS RARES CONSTANTIN01:25:2940,16
45JUNCU IOAN BOGDAN01:28:1638,89
46OPREA CALIN01:30:2837,94
47DAVID MIHAI01:30:2937,94
48AGAFITI TIBERIUS ANDREI01:30:3037,93
49ZEGREAN DARIUS01:32:2437,15
50ALEXANDRU VASILIU01:32:3137,10
51TEMELIE DRAGOS01:32:3937,05
52SANDU CRISTIAN01:34:2036,39
53MARICIUC SERBAN01:35:2335,99
54DAN TIFREA01:35:2635,97
55ILISEI ALEXANDRU01:36:2235,62
56ILIE COSMIN GABRIEL01:37:1135,32
57BUTNARU ANDREI01:39:3234,49
58MAGUREANU ALEXANDRU01:39:4934,39
59IVANOV-MERA CRISTIAN01:39:5034,38
60COMAN CIPRIAN01:40:1934,22
61GHERGUTI ADRIAN01:40:2034,21
62POPTAMAS CRISTIAN01:40:4634,07
63AGAFITEI ROBERT01:40:5134,04
64TANASE RARES01:41:2233,86
65STOLERI GEORGE01:41:2833,83
66ACHIHAII ANDREI01:41:3533,79
67BADARAU GABRIEL SILVIU01:42:2533,52
68ZBRANCA LAURENTIU01:42:4033,44
69VALEANU IONUT01:44:0332,99
70SIGARTAU ALIN01:45:1032,64
71BLASCIUC ADRIAN01:45:1632,61
72SOLOVASTRU DENIS01:45:4332,47
73BOGZA DRAGOS01:45:4532,46
74SUCIU VASILE01:46:0432,36
75FLUTUR MIHNEA01:46:4632,15
76PETENCHI SERGIU01:47:0832,04
77SZASZ MARC LUCIAN01:47:1032,03
78BARBU NICU ANGELIN01:47:1532,01
79MERTICARIU ADRIAN01:48:1731,70
80CHIRIAC VASILE01:48:3731,60
81SPOIALA CRISTIAN01:49:0731,46
82OLARU BOGDAN01:49:3231,34
83TARAN VALI01:49:3431,33
84DABIJA LUCIAN01:50:1731,13
85AXANEI ADRIAN01:50:2931,07
86MOVILA BOGDAN01:50:5130,97
87TCACIUC SEBASTIAN01:51:1830,84
88FARCAS PETRU GABRIEL01:51:5430,68
89ASAFTEI IONUT ALEXANDRU01:51:5830,66
90GILCA CIPRIAN01:52:2830,52
91LAURENTIU MARIUS01:52:3130,51
92COTLET CIPRIAN01:52:5430,41
93SMETANIUC FELIX DOMINIC01:53:0330,36
94BALAN IONUT01:53:0430,36
95FODOR ALEX01:53:0630,35
96URITA CRISTIAN01:54:0330,10
97MOISIUC GHEORGHE01:54:0930,07
98MOLDOVAN MARIN NICOLAE01:54:1130,06
99SOLOVASTRU PAUL01:55:1529,79
100SAMI LEONTE01:55:4029,68
101BERARIU MIHAI01:56:0329,58
102FLOREA MARIUS01:56:0929,55
103SPAC ADRIAN OCTAVIAN01:57:0229,33
104BOGDAN MARIUS01:58:2229,00
105BACAUANU MATEI01:58:3828,94
106COCIERU BOGDAN ILIE01:58:4928,89
107TCACIUC STEFAN01:59:0428,83
108SCHIOPOIA NECULAI01:59:2928,73
109SANDRU MIHAI01:59:3028,73
110ROMAN MIRCEA-DANIEL02:00:0428,59
111BARAGOIU MATEI02:01:2328,28
112FLUTUR ANDREAS02:01:2728,26
113IRIMIEA ADRIAN02:01:2928,26
114CRACIUNESCU MARIA02:01:5128,17
115COTET CIPRIAN02:02:1428,08
116HULUBEAC MIHAI ALEXANDRU02:03:1927,84
117BERECKI GABRIELA02:03:3327,78
118CERLINCA CRISTIAN DUMITRU02:04:5627,48
119MOISUC ALEXANDRU02:05:2427,37
120DOLCEAN FABIAN02:05:3327,34
121VITA EMIL02:05:5127,28
122TRUSCAN DAN02:06:5027,06
123MATEI HAVRISCIUC02:06:5027,06
124FRINCU ANDREI-BOGDAN02:06:5627,04
125TUDOR-IOAN PRELIPCEAN02:07:1426,98
126GHEO SLEVOACA02:07:1826,97
127CORDUNEANU MARIUS02:08:2126,75
128GHEORGHITA ANDREI02:08:2326,74
129STAICU OCTAVIAN02:08:2726,72
130MOLDOVAN LIGIA DANA02:08:3526,70
131ONICA ANDREI02:08:4426,67
132CONDREA MIHAI02:09:0526,59
133DUDICI CLAUDIU DENIS02:10:4726,25
134LEONTE BENIAMIN02:11:2026,14
135DANELIUC MARIUS02:11:2326,13
136STAMATE GABI02:11:3726,08
137IONESCU SORIN02:12:4625,86
138IANCU CONSTANTIN02:12:5825,82
139VORNICEANU VLAD02:14:2525,54
140VLAD LORIN02:15:1525,38
141ANANIESEI OVIDIU02:15:3625,32
142MAXIM IONUT02:16:3625,13
143BARON ADRIAN02:17:0525,04
144LEONTE FLAVIO02:18:1524,83
145DUBAN STEFAN IONUT02:18:1624,83
146FODOR FLORIN02:18:5624,71
147PASAT DAVID02:19:1624,65
148IACOB STRUGARU RADU02:21:0024,35
149COPERZA BOGDAN02:21:2424,28
150BOCA IOAN STEFAN02:21:2624,27
151COROPCARIU FLORIN02:25:4823,54
152CARSTIUC DANIELA02:26:3823,41
153BUTNARU IONEL02:27:2723,28
154SIRETEAN VASILE02:27:5323,21
155ASOFRONIEI ALEXANDRU02:31:5922,59
156ANITA RAZVAN02:32:2122,53
157LACATUS OVIDIU02:34:2822,22
158VORNICEANU OVIDIU02:37:2821,80
159SLAVNICU CIPRIAN02:37:3121,79
160BALINISTEANU CIPRIAN MIRCEA02:41:2821,26
161Sauciuc Lucian02:50:5720,08
162ZABORILA BOGDAN02:51:0620,06
163ZABORILA GIANI IONEL02:51:0820,06
164ALBOI SERGIU02:51:3020,02
165MIHAI MATEI02:54:2719,68
166Havriliuc Razvan02:54:4419,65
167BOJESCU SEBASTIAN02:56:2519,46
168COTLET AMOS03:01:3418,91
169ICHIM MARIUS-CATALIN03:02:0018,86
170NANU-MUNTEAN ALEXANDRU03:02:4018,79
171ADRIAN CIUHAN03:22:3616,94
172RACU COSMIN03:25:2716,71
173MODREANU IONUT03:25:2816,71
174MIRAUTA ALEXANDRU03:25:3016,70
175MIRAUTA SORIN03:25:3016,70
176CHIRIAC CATALIN03:48:0515,05
177Cernat Ovidiu04:08:4913,80
178PETRACHESCU COSMIN04:09:5613,73
179TOMNIUC IOANA PARASCHEVA00:00:000,00