17/03/2019

Maratonul Nordului MTB 2019

   Etapa a 6 a din cupa ne duce pe 17 august la Pomarla, unde are loc cea de-a noua editie a Maratonul Nordului MTB. Este un eveniment sportiv de ciclism ( XCM) destinat oricărui ciclist profesionist sau amator, înregistrat sau nu într-un club de profi, care se prezintă cu un minim de echipament (casca este obligatorie) și experiență, cunoștințe în domeniu și cu o stare de sănătate care să-i permită efortul fizic. Participarea se face pe propria răspundere.

Traseele de concurs străbat satele, dealurile și pădurile  nordului extrem, la limita graniței cu Ucraina. Maratonul Nordului face parte din festivalul Zilele Nordului (Darabani)  fiind completat cu un concurs de alergare trail (Maratonul Nordului Teioasa Trail). Mai multe detalii gasiti pe site-ul festivalului

Distanta: 56 km, diferenta de nivel  1352 m

Distanta: 38,5 km, diferenta de nivel  750 m

Clasament puncte etapa

Nr. Crt.ConcurentSexTimpPuncte
1DUCA BOGDAN M02:30:4869,82
2ROMAN IONUT ALEXANDRU M02:39:2766,03
3DOMENICO VICARI M02:45:2363,67
4PAL HORIA M02:49:2462,16
5MOCANU EUGENM02:52:5260,91
6PAL EUGEN STEFAN M02:56:3759,62
7LEHACI DANIEL M02:58:0759,11
8POSTOLACHE RADU M03:05:5556,63
9MARIN SEBASTIAN LAURENTIU M03:09:4355,50
10TONCU IONUT M03:15:5653,74
11POSTOLACHE LUCIAN M03:16:3753,55
12OPREA CALIN M03:17:3653,29
13RAVLYK YEVHENII M03:26:3850,96
14ALEXANDRU TORNEA M03:32:1249,62
15LUPASCU MATEI M03:32:3249,54
16GALATANU ADRIAN MIHAI M03:33:4149,28
17GAFITA IOANA MIHAELA F03:35:3748,83
18PLOTNIC NICOLAE M03:38:2248,22
19CRACIUNESCU VASILE DORIN M03:52:1445,34
20TANASA MADALIN M03:52:3645,27
21RIMNICEANU ROXANA F03:54:4344,86
22BADESCU SEBASTIAN IONUT M03:54:4544,85
23FLORIN BOBEICA M04:01:1743,64
24HORODINCA BOGDAN MARIUS M04:11:2441,88
25BEJAN MIHAELA F04:14:1941,40
26IONUT MARIAN ANTONOAE M04:15:3541,20
27COSTIN ADRIANA F04:16:4541,01
28MOTCO EMIL M04:17:5040,84
29MOLDOVAN IACOB (JCB) M04:26:1239,55
30STOLERI GEORGE M04:27:0539,42
31TABARA CONSTANTIN M04:27:1739,39
32MOISIUC RARES M01:51:1131,31
33HOGAS RARES M01:51:1431,30
34RADEANU LUCIAN STEFAN M01:51:2231,26
35PINTEA VLAD M01:53:4530,61
36AGAFITI TIBERIUS ANDREI M01:57:1429,70
37IOAN BOGDAN JUNCU M01:57:1629,69
38DANALACHE FLORIN M05:56:1129,56
39ALESTAR ANDREIM05:56:1229,56
40SANDU CRISTIAN M01:58:3729,35
41VASILIU ALEXANDRU M01:58:4829,30
42DAVID MIHAI M01:59:1729,19
43BORDEIANU RAZVAN M02:00:1228,96
44ACHIHAII ANDREI M02:00:1928,94
45IVANOV-MERA CRISTIAN M02:01:0228,76
46CERVINSCHI MIHAI M02:02:0428,52
47GIRIGAN VLAD M02:02:1328,49
48TALPES OCTAVIAN M02:02:2228,45
49BALAN RAUL-ALEXANDRU M02:03:5428,10
50TEMELIE DRAGOS M02:03:5428,10
51COMAN CIPRIAN M02:06:0827,60
52MAGUREANU ALEXANDRU M02:06:0827,60
53ZBRANCA LAURENTIU M02:10:3526,66
54MURSA CATALIN MARIAN M06:35:2326,63
55EDUARD DOVICENCO M02:11:3226,47
56HLIHOR ANDREI CONSTANTIN M02:12:2026,31
57MERTICARIU ADRIAN M02:14:1825,92
58TARAN VALI M02:17:0525,40
59MITITELU IONUT M02:17:1425,37
60ASAFTEI ALEX M02:17:1925,35
61DABIJA LUCIAN M02:18:0525,21
62MELNYK ANDRIY M02:18:0825,20
63URITA CRISTIAN M02:19:0525,03
64TEIOSANU ADRIAN M02:20:0924,84
65STAICU OCTAVIAN M02:21:0724,67
66CHIRIAC VASIILE M02:21:4524,56
67BARBU NICU ANGELIN M02:21:4824,55
68MAXIM CIPRIAN M02:22:0624,50
69CRACIUNESCU STEFAN IONUT M02:22:3924,41
70TARZIORU GHEORGHITA IOAN M02:23:0124,34
71BACAOANU MATEI M02:23:0224,34
72SANDRU MIHAI M02:23:4324,22
73BLASCIUC ADRIAN M02:24:4724,05
74SILVIU CARACIUC M02:25:0224,00
75VIZITEU BOGDAN M02:25:1023,98
76PASAT DAVID MATTHEW M02:25:2223,95
77BOGUS VASILE M02:25:2223,95
78GHERGUTI ADRIAN M02:25:2923,93
79TCACIUC SEBASTIAN M02:25:4823,88
80BADARAU GABRIEL SILVIU M02:26:0723,83
81ISTRATE ILIE M02:26:2423,78
82RAUS ADRIAN M02:26:3523,75
83CONDREA MIHAI M02:28:4723,40
84DICU SERBAN DAN M02:31:2422,99
85DENIS DOROFTEA M02:31:4222,95
86BARAGOIU MATEI M02:31:4522,94
87MOVILA BOGDAN M02:32:2922,83
88DANILA GABI M02:33:4922,63
89DUDICI CLAUDIU DENIS M02:34:1522,57
90LOGHIN CONSTANTIN M02:34:3522,52
91DRAGU ELIAS RARES M02:35:1822,42
92CRETU IOAN M02:35:3522,38
93MIHALACHE ALEXANDRU M02:36:0022,32
94SLEVOACA GHEO M02:36:0922,30
95BURDUJANU ROBERT M02:36:1322,29
96MOISUC GHEORGHE M02:36:5522,19
97CHELARASU RAZVAN M02:37:1122,15
98DEREVLEAN VASILE M02:37:1422,14
99SAVU CRISTINA-FLORENTINA F02:37:4322,07
100VIZITEU IOANA F02:37:5422,05
101POPESCU ILIE M02:38:0422,02
102ILUCA DENIS M02:38:0422,02
103DUBEI SEBASTIAN MARIUS M02:38:2721,97
104MIHALCEA ANDREI M02:39:3121,82
105TCACIUC STEFAN M02:39:4321,80
106POPOVICI IONUT M02:40:1721,72
107IONUT BALAN M02:40:4721,65
108MOISA SEBASTIAN DUMITRU M02:41:1421,59
109BRASOVEANU GEORGE M02:41:4221,53
110TOMESCU MIHAI ALEXANDRU M02:41:5021,51
111VLASIE ANDREI M02:42:3521,41
112ANDREI BOGDAN M02:43:3921,27
113CIURLIC IULIAN M02:43:5321,24
114COTLET CIPRIAN M02:44:2921,17
115DRAGOIU ANDREI-MARIUS M02:44:3421,15
116BIZUC ALEXANDRU M02:44:4121,14
117TOMESCU MIRCEA ANDREI M02:44:4521,13
118BERECKI GABRIELA F02:45:1021,08
119COTET CIPRIAN M02:45:3921,02
120TUDOSA, ALIN ALEXANDRU M02:46:2820,91
121RARES GHIORTU M02:46:5320,86
122MARIUS DOLGOS M02:47:1120,82
123ROTARU MARIUS M02:47:2120,80
124CONTAC LIVIU CONSTANTIN M02:47:4520,75
125IANCU CONSTANTIN M02:48:4520,63
126CRACIUNESCU MARIA MIHAELA F02:49:5220,49
127BORTES ALLI MARIUS M02:50:3020,42
128IACOB-STRUGARU RADU M02:50:5220,37
129BORDEIANU WILIAM CONSTANTIN M02:51:3820,28
130NASTASE IONUT M02:52:0620,23
131MIHAI DRAGOS M02:52:2120,20
132IANCU VICTOR M02:52:5220,14
133CHIRIAC OVIDIU M02:53:2620,07
134MAXIM IONUT M02:54:3119,95
135MARICIUC DANIEL M02:58:4819,47
136CLEMENT OVIDIU M02:59:0419,44
137OPREA ALEXANDRU M02:59:4319,37
138TITIAN LUCI M03:02:1619,10
139CARACIUC  TUDOR M03:02:2219,09
140ROBOTA VLAD M03:02:3919,06
141ROBOTA BOGDAN M03:02:4219,06
142DAN CARAS M03:03:3718,96
143MIHAI SEBASTIAN M03:06:2718,67
144ASOFRONIEI ALEXANDRU M03:07:2018,58
145PRICHICI GEORGE ANDREI M03:08:3318,46
146IONEL BUTNARU M03:08:5718,42
147GAFITESCU DANIEL  M03:09:1218,40
148DIRVARIU ROBERT GABRIEL M03:10:0018,32
149MARILENA CONTAC F03:10:3118,27
150BERNEAGA BOGDAN M03:11:5918,13
151HUMA IULIAN M03:14:3217,90
152FRINCU ANDREI-BOGDAN M03:15:1217,83
153MOLOCEA PAUL M03:16:0517,75
154GARABET DAN M03:16:0917,75
155TEODOR ILUCA M03:17:1517,65
156LEFTER VLAD M03:17:4517,60
157MIRAUTA SORIN  M03:17:4917,60
158TETIANA DZHEPAROVA F03:20:0617,40
159DUBAN STEFAN IONUT M03:21:2717,28
160TRUFAN RADU DANIEL M03:21:4617,25
161ROMAN ZAHARIA M03:24:1117,05
162AGACHI FLORIN M03:24:2817,03
163STEFAN FLORIN M03:24:4717,00
164CARDAS ADRIAN-MIHAI M03:30:0116,58
165LAZARIUC OVIDIU M03:30:3016,54
166GURZU IONUT ANDREI M03:30:5716,50
167CARSTIUC DANIELA F03:32:2316,39
168PALOTE MARIA M03:33:4216,29
169MIRAUTA SORIN M03:35:4816,13
170BOICIUC COSMIN STEFAN M03:37:2516,01
171TOMA ANDREI M03:37:4415,99
172SAUCIUC LUCIAN M03:38:2015,95
173ARNAUTEANU COSMIN M03:38:2115,94
174MUNTEANU DAN M03:40:4215,77
175PUSCASU NATALIA F03:41:5415,69
176ZABORILA GIANI IONEL M03:42:4615,63
177ZABORILA BOGDAN M03:43:4515,56
178SCRIBAN RAMONA ELENA M03:49:3515,16
179BUZDUGAN ALIN M03:49:3815,16
180SMETANIUC FELIX-DOMINIC M03:50:5715,07
181HAGIU GEORGE M03:54:3414,84
182CIUHAN ADRIAN FLORIN M03:58:3914,59
183GRADINARU LUCIAN DANIEL M04:03:3914,29
184TURICEC COSMIN M04:04:0814,26
185TURCANU BOGDAN M04:08:3914,00
186MIHAI MATEI M04:09:5413,93
187COLBEA TUDOR LUCIAN M04:15:4213,62
188ANTONESCU DIDINA  F04:15:4313,61
189IRIMIEA IULIAN M04:34:0512,70
190CRUT IOAN M04:49:2212,03
191SOFRONI FABIO M05:16:3810,99
192IOAN ALEXANDRU M05:16:4010,99
193ANDREA VIRGA M00:00:000,00
194ISAC NICOLAE M00:00:000,00
195LEANCA CIPRIAN M00:00:000,00
196PAVEL NICUSOR M00:00:000,00
197BURLOI LICA M00:00:000,00
198RUSU STEFANEL M00:00:000,00
199HONCERU STEFAN M00:00:000,00
200FILIP CRISTIAN M00:00:000,00
201LAZAR GABRIEL M00:00:000,00
202CERNAT OVIDIU M00:00:000,00
203ADUMITRACESEI BOGDAN M00:00:000,00
204COCIERU BOGDAN ILIE M00:00:000,00
205MODREANU IONUT M00:00:000,00
206RACU COSMIN M00:00:000,00
207STEFAN ION IONUT M00:00:000,00